Listwy wykończeniowe

Niezależnie od tego, jaki rodzaj dekoracji sufitu lub ścian wybierzesz, niezbędne jest przeprowadzenie czynności wykończeniowych. Kasetony sufitowe, panele ścienne, boazeria, tapeta, a nawet zwykła farba, bez względu na zastosowane rozwiązanie, przydatne okazują się listwy wykończeniowe, aby osiągnąć pożądany efekt estetyczny. Jednak to nie jedyne zadanie listew. Ich zastosowanie ma wiele funkcji, do których należą:

estetyczne wykończenie

ukrycie defektów na ścianie lub suficie

funkcja dekoracyjna

zabezpieczenie zakamarków

Prace wykończeniowe prowadzone są dla osiągnięcia harmonijnej estetyki. Listwy wykończeniowe stanowią uzupełnienie dekoracji ściennej czy sufitowej. Bez ich zastosowania powierzchnie wyglądają na niedokończone i cała praca w postaci wyłożenia kasetonów sufitowych czy paneli ściennych idzie na marne. Ponadto listwy sprawdzają się doskonale zawsze wtedy, gdy konieczne jest ukrycie defektów, takich jak plama czy dziura w ścianie.
Oczywistą kwestią jest funkcja dekoracyjna listew wykończeniowych, które mogą występować w kolorystyce identycznej lub zbliżonej do głównych elementów ozdobnych, jak i w całkowitym kontraście do ich barwy. Nie można również zapominać o funkcji zabezpieczającej listew, które zapobiegają gromadzeniu się w zakamarkach(na przykład w miejscu łączenia się sufitu z podłoga lub sufitem) kurzu czy wilgoci.

Listwy wykończeniowe w szerokiej gamie kolorystycznej

Przeglądając naszą ofertę dostrzeżesz, że oferujemy szeroki wybór kolorystyczny listew wykończeniowych. Wszystkie one pokryte są okleinami identycznymi do tych, którymi pokryto kasetony sufitowe i panele ścienne znajdujące się w naszym asortymencie. Tym samym masz możliwość dopasowania obu elementów dekoracyjnych w ten sposób, aby listwy był niemal niezauważalne. Jeśli jednak stawiasz na odważniejszy efekt estetyczny, możesz zdecydować się na zastosowanie kontrastu. Wybór jest dowolny. W razie jakichkolwiek wątpliwości pozostajemy do Twojej dyspozycji.

Dostępne produkty

Potrzebujesz fachowej porady?
Skontaktuj się z naszą firmą
ul. Boruty 20 95-100 Zgierz

Telefon: 665491120
Email: kaseton@vp.pl

Godziny otwarcia:
Pon – Pt: 08:00 – 15:00